1. Gică Hagi a dat verdictul ”fără dubii” în cazul lui Florinel Coman, după ce l-a văzut în FCSB – Farul 2-3  DigiSport
  2. FCSB, „înțepată” de Daniel Niculae după eșecul incredibil cu Farul  Gazeta Sporturilor
  3. Andrei Cordea a spus tot ce avea pe inimă după FCSB – Farul 2-3…  SPORT.RO
  4. FCSB – Farul 2-3. Ce nebunie! Autogol al „roș-albaștrilor” în minutul 90+5 și gol al constănțenilor în minutul 90+6  DigiSport
  5. Ce a strigat Hagi pe tunel, imediat după revenirea uluitoare din FCSB – Farul 2-3  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Gică Hagi a dat verdictul ”fără dubii” în cazul lui Florinel Coman, după ce l-a văzut în FCSB – Farul 2-3 – DigiSport

• Liga 1: VoluntariCFR Cluj, luni, 20:00, DGS 1

• La Liga: VillarrealRayo, luni, 22:00, DGS 2

Mijlocașul crescut chiar la Academia lui Gică Hagi a intrat la pauză și a avut un impact imediat, cu assist în minutul 47, la golul de 1-0 al lui Andrei Cordea.

VIDEO cu rezumatul meciului FCSB – Farul 2-3:

Ce a spus Gică Hagi despre Florinel Coman, ajuns rezervă la FCSB

La finalul meciului, Gică Hagi a fost întrebat despre situația lui Florinel Coman și a dat verdictul: mijlocașul are nevoie doar să-i fie acordată încredere și să joace constant, pentru că deține calități fotbalistice suficiente.

Nu am dubii în privința calității lui, nu am dubii în privința a ceea ce poate să facă el. Rămâne ca el să aibă spațiu, timp, să joace bine, să fie în formă. Trebuie să fie mental bine, în primul rând, după aceea fizic să arate bine. El fotbal știe”, a spus Gică Hagi.

VIDEO cu declarațiile lui Gică Hagi:

Florinel Coman a vorbit, la rându-i, despre situația sa, după înfrângerea cu Farul.

Mă bucur că am reușit să ajut echipa, dar, din păcate, nu am reușit să ținem de rezultat. Nu știu dacă merit să fiu titular, nu depinde de mine, eu mă antrenez bine. Suntem un vestiar unit, nu contează cine joacă, e important să strângem puncte”, a declarat Florinel Coman.

Florinel Coman a contribuit la 10 goluri în acest sezon

În meciul cu Farul, Florinel Coman a bifat a zecea contribuție la un gol al FCSB-ului din acest sezon.

Mijlocașul de bandă a marcat de cinci ori și a oferit cinci pase decisive, în cele 28 de meciuri jucate, dintre care în 18 a fost titular.

• Florinel Coman nu a mai fost titular la FCSB în campionat din 31 octombrie, de la 1-2 cu ”U” Cluj, ultimul meci cu Nicolae Dică pe banca tehnică

Etichete: gica hagi , florinel coman , fcsb farul