1. Sorescu și Compagno, schimbați la pauza meciului Hermannstadt – FCSB. Reacția lui Ilie Dumitrescu înaintea înlocuirilor  DigiSport
  2. Gigi Becali l-a scos la pauză pe Deian Sorescu în Hermannstadt – FCSB! Debut nefericit  Gazeta Sporturilor
  3. Deian Sorescu, victima patronului încă de la debutul la FCSB! Lui Gigi Becali i-a mai ieșit o dată joaca de-a antrenorul  Fanatik.ro
  4. Hermannstadt – FCSB 0-1. Roș-albaștrii, la patru puncte de liderul Farul  DigiSport
  5. Billel Omrani a explicat gestul din Hermannstadt – FCSB pe care nu l-a înțeles nimeni  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Sorescu și Compagno, schimbați la pauza meciului Hermannstadt – FCSB. Reacția lui Ilie Dumitrescu înaintea înlocuirilor – DigiSport

• Liga 1: Chindia – FC Argeș, luni, 17:00, DGS 1

• Liga 1: Farul – CFR Cluj, luni, 20:00, DGS 1

Deian Sorescu și Andrea Compagno au fost schimbați la pauza meciului Hermannstadt – FCSB

Însă fostul dinamovist a rezistat doar până la pauză, când a fost înlocuit cu Crețu. Prezent în studioul Fotbal Club, Ilie Dumitrescu a caracterizat jocul acestuia.

„Activ, fără reușite, fără să aducă plusul, dar activ, o prezență foarte bună acolo. Se transformă în extremă în momentul în care Miculescu intră între linii”, a spus Ilie Dumitrescu.

Sorescu a fost adus în această iarnă de la Rakow la FCSB

Pe lângă Sorescu, la pauză a mai ieșit și Compagno, care a fost înlocuit cu Cordea. Atacantul italian a avut singura ocazie mare a echipei sale din prima repriză, cea din minutul 42.

„Are aceeași abordare. E o echipă cu spații reduse, o echipă care cedează deliberat terenul, e undeva la 70% posesie pentru FCSB. Fără șut pe poartă și cred că ar trebui să insiste pe schimbările de joc, să stea cu oamenii în bandă.

Schimbarea de joc a lui Olaru pentru Miculescu, unu contra unu, centrează foarte bine și apare Compagno la colțul scurt. Aia a fost o situație bună, singura”, a spus Ilie Dumitrescu.

Etichete: ilie dumitrescu , hermannstadt fcsb , deian sorescu , andrea compagno