1. Scandal în Antalya, la amicalul lui Hermannstadt: Măldărășanu a scos echipa de pe teren!  Gazeta Sporturilor
  2. Tensiuni în Antalya! Măldărășanu a oprit partida amicală, cu 10 minute înainte de final. ”Ajunge!”  DigiSport
  3. Neînțelegeri la amicalul lui Hermannstadt » FCSB, oprită să filmeze meciul  Gazeta Sporturilor
  4. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Scandal în Antalya, la amicalul lui Hermannstadt: Măldărășanu a scos echipa de pe teren! – Gazeta Sporturilor

Hermannstadt a întrerupt amicalul din Antalya cu Bandirmaspor, locul 5 din liga a doua turcă, la inițiativa antrenorului Marius Măldărășanu. S-a întâmplat aproape de minutul 80, când sibienii conduceau cu 3-0.

• Reporterul Vlad Nedelea și cameramanul Iosif Popescu sunt în Belek (Antalya, Turcia) și transmit cele mai importante informații din cantonamentele echipelor din Superligă.

Hermannstadt a înfruntat-o astăzi pe Bandirmaspor, într-un amical început la ora 13:00, disputat pe Arena Fanatic din Antalya.

Sibienii au condus la pauză, 2-0, goluri Balaure și Paraschiv, iar în partea a doua au făcut 3-0 prin Bucuroiu.

CRAIOVA Război pornit de Mititelu în această dimineață: „Gata, mergem la poligraf. Dacă mint, mă las de fotbal!”

Scandal în Antalya, la Hermannstadt – Bandirmaspor: Măldărășanu și-a scos jucătorii de pe teren în timpul meciului!

Reporterii GSP prezenți la meci au transmis că Hermannstadt a întrerupt brusc meciul în minutul 79, din cauza agresivității turcilor, care intrau extrem de dur

„Gata, mergem la completare!”, a strigat antrenorul Marius Măldărășanu, care a dus echipa pe un teren alăturat pentru a continua pregătirea.

La plecarea de pe gazon, sibienii le-au reproșat adversarilor jocul dur. Turcii au rămas nedumeriți.

„Spre finalul partidei, meciul a fost oprit ca urmare a unor incidente”, a anunțat Hermannstadt pe contul oficial de Facebook.

Marius Măldărășanu: „Au exagerat”

Întrebat despre decizia de a întrerupe meciul, Marius Măldărășanu a spus:

„Așa se întâmplă în astfel de meciuri, poate și din cauza frustrării. Au exagerat și am preferat să ne oprim și să avem jucătorii apți. Au fost multe faze, a fost și un meleu, au exagerat. Nu ne-am atins scopul, n-am ajuns la minutele dorite, dar important e că băieții sunt OK”.

Am întâlnit o echipă care în repriza a doua a încercat mai mult să lovească decât să joace fotbal. Lucrurile astea nu ar trebui să se întâmple pe un teren de fotbal, mai ales în meciuri amicale.

A fost bine că până la urmă nu am ieșit accidentați, nu am ieșit atât de grav. Ne-am enervat, normal.

– Raul Opruț, Hermannstadt

• Primul „11” al celor de la Hermannstadt: Letica – Butean, Issah, Bejan, Opruț – Răuță, Biceanu, Oroian – Paraschiv, Buhăcianu, Balaure
  • În minutul 60, Măldărășanu a schimbat toți jucătorii. Până la întrerupere, toate cele 13 rezerve au intrat pe teren.

Interzis la filmat pentru FCSB

Spiritele au fost încinse și înainte de meci, când staff-ul lui FCSB a venit s-o vadă pe Hermannstadt în acțiune.

Primul sosit la baza unde se juca meciul a fost Marius Francisc, analistul video al celor de la FCSB. În timp ce acesta își aranja camera pentru a filma partida, a fost anunțat de sibieni că nu are voie să filmeze.

Analistul video al roș-albaștrilor s-a conformat, a strâns camera și a rămas doar să privească partida din tribună.