1. Meci de coșmar pentru Mbappe! A ratat de două ori de la 11 metri, nu a marcat cu poarta goală și a fost schimbat în minutul 21  DigiSport
  2. Fără Mbappe și Neymar, Messi o salvează pe PSG! Faza spectaculoasă în urma căreia a marcat o nouă bijuterie…  SPORT.RO
  3. Montpellier – PSG. Ratare uluitoare pentru Kylian Mbappe, după ce irosise două penalty-uri + apoi a ieșit acci  Gazeta Sporturilor
  4. Montpellier – PSG 1-3. Parizienii se impun în partea a doua a jocului. Mbappe și Ramos au ieșit accidentați  DigiSport
  5. Panică la PSG! Kylian Mbappe s-a accidentat și poate rata duelul cu Bayern Munchen din UEFA Champions Leagu…  SPORT.RO
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Meci de coșmar pentru Mbappe! A ratat de două ori de la 11 metri, nu a marcat cu poarta goală și a fost schimbat în minutul 21 – DigiSport

• La Liga: Real Madrid – Valencia, joi, 22:00, DGS 1

• Tenis: Bianca Andreescu – Anastasia Zakharova, joi, 12:00, DGS 2

Montpellier – PSG, partidă de coșmar pentru Kylian Mbappe

În minutul 7, PSG a primit ușor penalty, după un duel între Jullien și Ramos. Centralul Pignard i-a arătat cartonașul galben fundașului lui Montpellier și a indicat fără să clipească punctul cu var.

Kylian Mbappe și-a asumat responsabilitatea executării loviturii de pedeapsă, însă portarul Lecomte a ghicit colțul și a blocat șutul starului lui PSG. Imediat, cei din camera VAR l-au anunțat pe arbitrul de centru că unii jucători ai gazdelor au intrat în careu înainte ca Mbappe să atingă balonul, iar penalty-ul s-a repetat.

VIDEO Prima ratare de la 11 metri a lui Mbappe

Tot șeptarul parizienilor s-a aflat în fața lui Lecomte, însă nici a doua oară nu a reușit să-l învingă. Mingea a fost ștearsă de portar, a lovit bara din stânga acestuia, apoi i-a revenit lui Kylian Mbappe, care, din doar câțiva metri, cu poarta goală, a trimis mult peste.

VIDEO A doua ratare a lui Kylian Mbappe

Mai mult, în minutul 21, starul francez a acuzat dureri la coapsă și a fost înlocuit de Galtier cu Ekitike.

VIDEO După ce a ratat de două ori de la 11 metri, Mbappe a fost schimbat

În cele din urmă, PSG s-a impus cu 3-1, grație reușitelor din repriza secundă marcate de Ruiz, Messi și Zaire-Emery. Pentru Montpellier a înscris Nordin.

VIDEO Golurile din meciul Montpellier – PSG 1-3

Etichete: psg , montpellier psg , kylian mbappe , penalty mbappe