1. Lovitură dublă pentru Universitatea Craiova! Eugen Neagoe și-a pierdut doi titulari în primul amical al iernii  DigiSport
  2. CSU Craiova – Kecskemeti 3-1: debut cu dreptul pentru Eugen Neagoe  Gazeta Sporturilor
  3. Eugen Neagoe a debutat cu dreptul la Universitatea Craiova, 3-1 în amicalul cu Kecskemeti! Croatul Roguljic, implicat la toate golurile oltenilor  Prosport
  4. Universitatea Craiova – Kecskemeti 3-1, meci amical în Turcia. Reacția lui Eugen Neagoe  DigiSport
  5. CSU Craiova – Kecskemeti 3-1. Eugen Neagoe: „Vom mai face două transferuri”  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Lovitură dublă pentru Universitatea Craiova! Eugen Neagoe și-a pierdut doi titulari în primul amical al iernii – DigiSport

• Cupa Ligii Angliei: Newcastle – Leicester, marți, 22:00, DGS 2

• Cupa Ligii Angliei: Man. United – Charlton, marți, 22:00, DGS 1

Ante Roguljic a deschis scorul de la unsprezece metri în minutul 49, iar Rivaldinho a reușit ”dubla” (minutele 55 și 89). Pentru formația din Ungaria, a marcat Valentin Hadaro, în minutul 54.

Andrei Ivan și Alexandru Crețu s-au accidentat în amicalul cu Keckskemeti

• Tot astăzi, Kecskemeti s-a duelat și cu Rapid, într-o altă partidă amicală, iar giuleștenii au învins cu scorul de 3-1.

Deși Universitatea Craiova s-a impus, Eugen Neagoe a avut parte de ghinion la debutul său pe banca oltenilor și a pierdut doi dintre cei mai importanți jucători din echipă.

Andrei Ivan și Alexandru Crețu au început ca titulari partida amicală, însă în prima repriză a duelului, ambii s-au accidentat.

Află dacă suntem cu adevărat mai aproape de construirea unei mașini a timpului de pe DIGI World și Digi Online, azi de la 21:55.

Cei doi au acuzat dureri în zona gleznei după ce au călcat strâmb și nu au mai putut continua partida. Ambii fotbaliști au părăsit terenul, iar medicii Universității Craiova le-au aplicat gheață.

Cei doi nu au rămas la teren până la finalul meciului și au plecat mai devreme la hotel însoțiți de un membru al staff-ului Craiovei, dar și de Alexandru Cîmpanu.

Ce a spus Eugen Neagoe după meciul cu Kecskemeti

La finalul partidei, Eugen Neagoe s-a declarat mulțumit de modul în care s-a prezentat echipa la debutul său pe banca tehnică a oltenilor.

Sunt mulțumit, a fost un test reușit. Jucătorii s-au achitat de sarcini, am avut foarte multe momente în care am făcut un joc așa cum ne dorim, ofensiv, am stat mult în terenul adversarului. Am făcut presing, am recuperat multe mingi, ne-am creat multe ocazii.

Puteam să marcăm mai multe goluri, împotriva unei echipe bune, este pe locul doi în Ungaria. Băieții noștri au făcut un efort mare, așa cum le-am cerut.

Sigur, este primul joc al lui Ișfan, a jucat 45 de minute. Ușor, ușor, se va integra. Este un jucător cu calități foarte bune, este tânăr. Face parte din naționala de tineret. Sper ca, prin evoluțiile lui, să ajungă la prima reprezentativă”, a declarat Eugen Neagoe la finalul meciului.

Etichete: universitatea craiova , eugen neagoe , alexandru cretu , andrei ivan