1. Liga 2: Pas greșit pentru Poli Iași în lupta pentru promovare – Poate pierde primul loc  Hotnews
  2. Poli Iași, pas greșit cu ultima clasată din play-off. Cum arată clasamentul  Gazeta Sporturilor
  3. Leo Grozavu s-a revoltat la adresa suporterilor lui Poli Iași: ”Poate bat eu câmpii și sunt cel bolnav și restul, sănătoși!”  DigiSport
  4. LIVETEXT: Poli Iași-Unrea Dej 0-0, rezultat final. Au uitat să înscrie.  Ziarul de Iasi
  5. Poli Iași – Unirea Dej, al doilea meci din etapa a 4-a a play-off-ului  Liga 2
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Liga 2: Pas greșit pentru Poli Iași în lupta pentru promovare – Poate pierde primul loc – Hotnews

Poli Iași nu a reușit să își consolideze poziția de lider, după meciul cu ultima clasată, Unirea Dej, scor 0-0, în etapa a patra a play-off-ului Ligii secunde.

Leo GrozavuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Poli Iași – Unirea Dej 0-0, în play-off-ul Ligii 2

Elevii lui Leo Grozavu puteau mări diferența față de CSA Steaua la patru puncte, în cazul unei victorii.

Deși au lovit de două ori bara prin Vojtus în minutul 20 cu o lovitură de cap și Robert Ion în minutul 23, moldovenii nu au reușit să marcheze și pierd două puncte importante.

CSA Steaua poate reveni în poziția de lider în cazul unei victorii marți, în eternul derbi cu Dinamo București.