• Liga 2: BuzăuDinamo, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: RapidCFR, luni, 20:30, DGS 1

După meci, Ilie Dumitrescu a explicat că schimbările făcute de FCSB pe parcursul jocului au contat decisiv în stabilirea rezultatului final.

VIDEO cu rezumatul meciului Universitatea Craiova – FCSB 1-2:

Analiza lui Ilie Dumitrescu, după Universitatea Craiova – FCSB 1-2

A fost o primă repriză echilibrată, a fost acea deviere a lui Cristea, scoasă de Târnovanu.

Cred că un moment psihologic a fost în minutul 44, FCSB nu anunța că poate marca. Vine o fază fixă și se schimbă meciul. După pauză, cuplul de antrenori mută foarte bine, renunță la Tavi Popescu, îl urcă pe Ovidiu Popescu, joacă Sorescu fundaș dreapta. Au fost mutări foarte bune.

Cu mutarea asta, echipa a acoperit foarte bine zonele, dar a suferit. Apoi, iar mută bine. Iese Coman, intră Pantea și urcă Sorescu mijlocaș stânga. O mișcare, care… Pantea a intrat dezinvolt, cu personalitate”, a declarat Ilie Dumitrescu, la Fotbal Club, de la Digi Sport.

În privința Universității Craiova, Ilie Dumitrescu a transmis că era complicat să obțină mai mult, pentru că niciun jucător nu s-a ridicat la un nivel bun în evoluție.

La Craiova, niciun jucător nu s-a ridicat la un nivel foarte bun. Neagoe nu poate să vorbească, e normal. Ivan nu a fost într-o seară foarte bună, Cîmpanu, Baiaram, la fel. Nici Screciu, nici Mateiu.

Ai nevoie de mai mult la o echipă care trebuie să pună probleme pe faza ofensivă. Roguljic a intrat bine, Koljic a marcat un penalty, dar ai nevoie de mai mult, de un nucleu de jucători”, a transmis Ilie Dumitrescu.

Clasamentul din play-off, după Universitatea Craiova – FCSB. ”Roș-albaștrii” sunt pe locul doi, la trei puncte de Farul

FCSB s-a apropiat la trei puncte de Farul după victoria cu Universitatea Craiova și a urcat pe locul doi, la două lungimi în fața CFR-ului, care are un meci mai puțin disputat, cu Rapid, programat luni, de la ora 20:30, în direct la Digi Sport 1.

Etichete: ilie dumitrescu , universitatea craiova – fcsb

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Home » Ilie Dumitrescu, analiză după Universitatea Craiova – FCSB 1-2: mutările care le-au adus victoria ”roș-albaștrilor” – DigiSport