• SuperLiga: CFR – Univ. Craiova, duminică, 21:00, DGS 1

• Liga 2: Steaua – Oțelul, duminică, 14:30, DGS 1

Formația pregătită de Gheorghe Hagi s-a impus cu 7-2, iar Denis Alibec a reușit un ”hat-trick”.

Cum arată clasamentul marcatorilor din SuperLigă după festivalul de goluri de la Ovidiu

Atacantul constănțenilor a deschis scorul în al treilea minut al partidei, când a transformat penalty-ul obținut de Adrian Mazilu. Pe finalul primei reprize, Alibec a marcat din nou, după o eroare în defensivă a lui Cristi Săpunaru.

În repriza secundă, Alibec a reușit un gol de senzație, când a preluat pe piept o centrare a lui Grameni și a șutat cu stângul.

Celelalte reușite ale constănțenilor au fost semnate de Tudor Băluță (minutele 23 și 27) și Louis Munteanu (minutele 74 și 76).

Astfel, Denis Alibec a urcat pe a treia poziție în clasamentul marcatorilor din SuperLiga României și a ajuns la 14 goluri.

Marko Dugandzic a marcat și el la Ovidiu, pe final de meci, când a înscris de la punctul cu var.

După ”festivalul de goluri” de la malul mării, Marko Dugandzic a ajuns la 20 goluri și este lider în clasamentul marcatorilor. Acesta este urmat la diferență de un singur gol de Andrea Compagno, atacantul FCSB-ului, iar Denis Alibec completează podiumul cu 14 reușite, la egalitate cu Sebastian Mailat, jucătorul celor de la FC Botoșani.

Source: digisport.ro

Home » Cum s-a modificat clasamentul golgheterilor, după ce Denis Alibec a reușit un hat-trick în Farul – Rapid 7-2 – DigiSport