1. CSM București – Odense 40-31, în Liga Campionilor. Neagu a marcat 10 goluri. ”Tigroaicele”, aproape de sferturi  DigiSport
  2. CSM București – Odense 40-31 (21-11), în Liga Campionilor la handbal feminin. „Tigroaicele”, aproape de sfe…  SPORT.RO
  3. CSM București – Odense, ACUM, pe Digi Sport 1. ”Tigroaicele”, cu un pas în sferturile Ligii Campionilor  DigiSport
  4. CSM București – Odense 40-31, în grupa A din Liga Campionilor la handbal feminin. Calculele calificării în sfe  Gazeta Sporturilor
  5. Secretul din spatele rezultatelor excepționale de la CSM București în Liga Campionilor la handbal feminin: „Nu  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » CSM București – Odense 40-31, în Liga Campionilor. Neagu a marcat 10 goluri. ”Tigroaicele”, aproape de sferturi – DigiSport

• Premier League: TottenhamArsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Supercupa: RealBarcelona, duminică, 21:00, DGS 1

• Partida a fost transmisă în direct pe Digi Sport 1.

CSM București, victorie fără emoții în partida cu Odense

CSM București a făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale sezonului, sâmbătă, împotriva danezelor de la Odense. Echilibrul a existat doar în primele minute ale jocului, de încălzire, apoi ”Tigroaicele” au accelerat și n-au mai cedat inițiativa nicio secundă.

• Cristina Neagu a fost într-o formă extraordinară, fiind jucătoarea cu cele mai multe goluri marcate în acest duel: 10!

La pauză, scorul arăta diferența clară dintre CSM București și Odense, cel puțin la ora disputării acestui joc: 21-11 pentru fosta campioană a Europei.

În actul secund, CSM-ul a continuat să fie echipa mai bună, iar tabela arăta, la un moment dat, 12 goluri avans pentru formația lui Adrian Vasile.

Cu toate acestea, bucureștencele s-au relaxat pe final și au permis formației din Danemarca să revină la șase goluri în spate. A fost momentul în care Adi Vasile și-a ”scuturat” un pic jucătoarele, iar diferența a revenit din nou la +9.

• 40-31 pentru CSM București, iar ”Tigroaicele” sunt cu un pas în ”sferturile” Ligii Campionilor.

Au marcat pentru CSM București: Neagu – 10, Pintea – 6, Omoregie – 6, Dembele – 4, Sudakova – 3, Alivodic – 3, Aune – 3, Mihai – 2, Dindiligan – 1, Gogîrlă – 1, Arntzen – 1.

Clasament Grupa A:

Grupa A din Liga Campionilor, la handbal feminin / Foto: flashscore.ro

CSM București – Odense 40-31 | ”Tigroaicele”, cu un pas în ”sferturile” Ligii Campionilor

Min. 60: Final de partidă! CSM București se impune cu 40-31 în fața celor de la Odense.

Min. 59: CSM București – Odense 40-31. Omoregie trimite o ”torpilă” în vinclul porții daneze.

Min. 59: CSM București – Odense 39-30. Pintea marchează de la mare distanță. Poarta era goală.

Min. 58: CSM București – Odense 38-28. Sudakova marchează din extremă dreaptă, cu parchetul, printre picioarele portarului advers.

Min. 54: CSM București – Odense 35-28. Alicia Gogîrlă se înalță și marchează de la 9 metri!

Min. 53: CSM București – Odense 34-28. Abbingh aruncă excelent de la 9 metri, la colțul lung.

Min. 51: CSM București – Odense 34-26. Ramusovic marchează de pe semicerc!

Min. 43: CSM București – Odense 30-20. Neagu marchează de la 7 metri printr-un procedeu special, cu mult efect. Golul 10 al zilei pentru ea.

Min. 40: CSM București – Odense 29-17. Neagu se înalță fantastic și marchează sub bară!

Min. 39: Odense cere time-out!

Min. 38: CSM București – Odense 28-17. Dembele marchează pe un contraatac-fulger.

Min. 33: CSM București – Odense 23-13. Crina Pintea marchează de pe semicerc.

Min. 32: CSM București – Odense 22-13. Housheer marchează și reduce din diferență.

Min. 31: A început repriza secundă!

Min. 30: Pauză în Sala Polivalentă! CSM București conduce pe Odense cu 22-11.

Min. 26: CSM București – Odense 18-9. Dindiligan marchează de pe extremă stângă, din fault. Vollebregt a fost eliminată două minute.

Min. 22: CSM București – Odense 15-9. Cristina Neagu pătrunde pe inter dreapta și marchează al șaselea gol al său, în acest meci.

Min. 21: CSM București – Odense 14-9. Iversen se desprinde de marcaj și marchează de pe semicerc.

Min. 19: CSM București – Odense 13-8. Ikehara înscrie din nou pentru formația oaspete.

Min. 15: CSM București – Odense 12-6. Omoregie marchează de la mare distanță, profitând de faptul că poarta danezelor era goală.

Min. 10: CSM București – Odense 9-5. Aune marchează superb din extremă dreaptă.

Min. 7: CSM București – Odense 6-5. Ikehara înscrie din extremă dreaptă.

Min. 5: CSM București – Odense 4-4. Cristina Neagu marchează de la linia de nouă metri.

Min. 1: CSM București – Odense 1-0. Cristina Neagu marchează de la nouă metri, primul gol al meciului.

Min. 1: A început partida!

”Tigroaicele” mai pot face azi un ”pas important” în întâlnirea cu danezele de la Odense, mai ales că statistica este de partea sportivelor noastre. CSM București a mai întâlnit până acum de două ori pe Odense și de fiecare dată s-a impus.

”Mai sunt încă patru meciuri, suntem într-o poziție bună în clasament, dar nu am realizat nimic. Medaliile se acordă la finalul sezonului, așa că nu avem niciun gând de relaxare sau de confort”, a spus Adi Vasile, antrenorul celor de la CSM.

CSM București, aproape de ”sferturile” EHF Champions League

Din grupă mai sunt de disputat patru meciuri, iar programul celor de la CSM București este următorul:

CSM București – Odense, 14 ianuarie, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
Bietigheim – CSM București, 22 ianuarie, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
CSM București – Brest, 5 februarie, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
Ljubljana – CSM București, 12 februarie, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

CSM București se apropie, astfel, de sferturile de finală din EHF Champions League, competiție pe care a câștigat-o în 2016.

În sferturi se califică primele două clasate din fiecare grupă, în timp ce formațiile de pe locurile trei, patru, cinci și șase merg în optimi.